Tragiczny wypadek podczas próby gaszenia pożaru trawy

Do tragicznego wypadku doszło w sobotnie popołudnie na terenie gminy Wisznice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 77-latek, który próbował ugasić pożar trawy na terenie swojej posesji doznał rozległych poparzeń. Leżącego mężczyznę wydobyli strażacy. Mężczyzna trafił do szpitala, niestety jego życia nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie jednej z posesji w gminie Wisznice. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 77-latek usiłując ugasić pożar trawy oraz pryzmy drewna na terenie swojej posesji upadł doznając rozległych poparzeń ciała. Sąsiedzi, którzy ruszyli z pomocą usiłowali wydostać mężczyznę, jednak z uwagi na wysoką temperaturę okazało się to niemożliwe. Leżącego 77-latka wydobyli strażacy, którzy dotarli na miejsce.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak jego życia nie udało się uratować. Ustalamy wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku

Apelujemy o rozwagę. W przypadku, gdy zauważymy ogień alarmujmy straż pożarną. Wystarczy chwila nieuwagi, zmiana kierunku ruchu wiatru czy niekorzystne ukształtowanie terenu i ogień błyskawicznie może wymknąć się spod kontroli i spowodować pożar ogromnych rozmiarów i z niewyobrażalnymi stratami!

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda