Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

Policjanci z Komisariatu Policji w Skórcu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (13.08) w Wiśniewie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 41-letnia kobieta kierująca mercedesem potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-latkę. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej mieszkanka Wiśniewa poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania.

W minioną niedzielę po godzinie 8 oficer dyżurny siedleckiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Wiśniew. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że 41-letnia kobieta kierująca osobowym mercedesem jadąc drogą krajową nr 63 w kierunku Siedlec, potrąciła 79-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Kobiety pomimo podjętej akcji ratunkowej nie udało się uratować. Badanie kierującej na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na parkingu policyjnym w Siedlcach. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. 

Obowiązujące przepisy zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach, dlatego przypominamy, że:

• kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście. 

• Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Ważne jest aby szczególnie w okresie letnim wyposażyć się w dobre okulary przeciwsłoneczne i korzystać z nich podczas jazdy, jak również NIE UŻYWAĆ telefonów podczas jazdy!

Wystarczy brak skupienia na drodze i chwila nieuwagi, która może przynieść tragiczne w skutkach konsekwencje! 

Bądź rozważny i patrz na drogę!

Rod: Policja Siedlce, autor: kom. Ewelina Radomyska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda