Jechał crossowym motocyklem i zderzył się z ciężarówką

Z obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem LPR 17-latka który zderzył się z ciężarowym Mercedesem. Nastolatek nie miał uprawnień a kierował niedopuszczonym do ruchu i nieubezpieczonym crossowym motocyklem. Na szczęście urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

Do wypadku doszło wczoraj przed 15.00 w Jeleńcu. Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że kierujący crossowym motocyklem 17-latek z gminy Stanin zderzył się z ciężarowym Mercedesem, którego kierującym był 33-latek z Siedlec. W wyniku wypadku nastolatek doznał obrażeń ciała i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że do zderzenia pojazdów doszło w momencie gdy kierujący motocyklem 17-latek wyprzedzał skręcającą w lewo do posesji ciężarówkę. Funkcjonariusze ustalili też, że nastolatek nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, a jego jednoślad był nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu.

Teraz policjanci prowadząc postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności tego wypadku, przesłuchają między innymi świadków, ustalą też kto pozwolił 17-latkowi na jazdę motocyklem, który nie powinien poruszać się po drogach.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

źródło: Policja Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda