3 w 1 czyli poszukiwany samochód, który został odzyskany na granicy w Zosinie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny poszukiwany samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN oraz był poszukiwany w Niemczech. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, pochodzące z dwóch kolejnych utraconych samochodów.

W czwartek (6 lipca br.), na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 56-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna poruszał się samochodem ciężarowym marki Mercedes Sprinter o szacunkowej wartości 80 tys. zł.  W toku przeprowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze SG z Placówki  w Hrubieszowie ustalili, iż pojazd jest poszukiwany jako utracony na terytorium Niemiec. Jak się okazało, w kontrolowanym pojeździe ujawniono również ingerencję w oznaczeniu identyfikacyjnym VIN oraz podzespoły takie jak skrzynia biegów czy tylny most, pochodzące z dwóch kolejnych poszukiwanych samochodów.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Kierowcę oraz odzyskany pojazd przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji z Hrubieszowa.

Od początku tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych kontroli ujawnili i zabezpieczyli już ponad 100 pojazdów o łącznej wartości ponad 9 mln zł oraz części samochodowe, których wartość szacuje się na ponad 2 mln zł.

źródło: Nadburzański  Oddział Straży Granicznej, autor:  Dariusz Sienicki

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda