Fałszywe dokumenty na granicy polsko-białoruskiej

Siedmiu pasażerów jednego tylko busa próbowało przekroczyć granicę polsko-białoruską, posługując się podejrzanymi dokumentami. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola wykryli ich fałszerstwo.

11 czerwca br., funkcjonariusze NOSG, na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wjazdowym do Polski, przerwali podróż siedmiu cudzoziemcom. Jak się okazało, pasażerowie busa usiłowali przekroczyć granicę w sposób daleki od tego zgodnego z prawem. Pięciu obywateli Afganistanu oraz dwóch obywateli Turcji okazało do odprawy granicznej bułgarskie dowody osobiste, które wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Podczas prowadzonej kontroli, zostały one poddane szczegółowej ekspertyzie przez funkcjonariuszy ds. fałszerstw dokumentów. Gruntowne zbadanie dokumentów, z wykorzystaniem do tego celu specjalistycznego sprzętu, potwierdziło początkowe podejrzenia mundurowych.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, dotyczące przerobienia dokumentów i posłużenia się nimi jako autentycznymi oraz usiłowania przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Fałszywe dokumenty zostały zabezpieczone, zaś nieuczciwi podróżni otrzymali decyzje administracyjne o odmowie wjazdu do Polski. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności służbowych, powrócili na Białoruś.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili w tym roku już ponad 500 fałszerstw różnych dokumentów, przedstawianych do kontroli przez nieuczciwych podróżnych.

Źródło: Nadburzański Oddział Straży Granicznej, autor: Dariusz Sienicki

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda