Volkswagen z USA zatrzymany na granicy w Zosinie

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli, prowadzonej na przejściu granicznym, zabezpieczyli auto o szacunkowej wartości 75 tys. zł, pochodzące ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
25 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz NOSG z Placówki w Hrubieszowie przerwał podróż kierowcy samochodu ciężarowego − 31-letniemu obywatelowi Ukrainy. Przewoził on na lawecie pochodzący z USA samochód osobowy marki Volkswagen (rok prod. 2018) o szacunkowej wartości 75 tys. zł. Podczas kontroli, cudzoziemiec przedstawił amerykański tytuł własności, który wzbudził podejrzenia funkcjonariusza. Przypuszczenia mundurowego potwierdziły się podczas wnikliwej kontroli legalności dokumentu, który okazał się być podrobiony na wzór oryginału.
Dokument oraz pojazd zabezpieczono na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie. Trwają czynności wyjaśniające.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili w tym roku już 461 fałszerstw dokumentów, przedstawianych do kontroli. W tożsamym okresie zabezpieczyli również różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 6,8 mln zł.

źródło: Nadburzański Oddział Straży Granicznej, autor: Rafał Król

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda