Świadek zareagował widząc leżącego na śniegu mężczyznę.

Policjanci nieustannie apelują do mieszkańców, by informowali o osobach znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu z uwagi na warunki atmosferyczne. Wczoraj świadek, który zauważył leżącego na śniegu mężczyznę, obawiając się o jego życie i zdrowie powiadomił policję. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy zapewniając opiekę w schronisku.

W okresie zimowym, zwłaszcza przy spadku temperatur, bardzo trudna sytuacja dotyka osoby bezdomne. Wzrasta wówczas zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Dlatego policjanci, jak co roku, prowadzą intensywne działania mające na celu kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze systematycznie sprawdzają m.in. działki ogrodowe, pustostany, dworce oraz inne ustronne miejsca.
Policjanci apelują także do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie widząc osobę, której niska temperatura zagraża życiu i zdrowiu. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Tak właśnie zachował się świadek, który wczoraj po godz. 15 w Oziemkówce zauważył mężczyznę leżącego na śniegu. Dzwoniący zareagował, bo obawiał się o jego życie i zdrowie z uwagi na niską temperaturę powietrza.
Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że leżący na śniegu mężczyzna jest bezdomny. Nie wymagał pomocy medycznej, jednak nie mógł zostać w tym miejscu ze względu na warunki atmosferyczne. Policjanci udzielili mu pomocy odwożąc go do schroniska w Sobolewie.

źródło: Policja Garwolin, autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda