Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Pomimo wytężonych działań policjantów i braku społecznego przyzwolenia nieodpowiedzialni i nietrzeźwi kierujący, to nadal problem na naszych drogach. Tylko wczoraj siedleccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców oraz trzeciego, który potrącił rowerzystę, a nie posiadał uprawnień do kierowania.

Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż zbyt częsty widok na naszych drogach. Pomimo stałych kontroli, mających na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą „na podwójnym gazie”, niestety wciąż zdarzają się takie przypadki.

Do pierwszego zatrzymania doszło w jednej z podsiedleckich miejscowości. 33 -letni kierujący Oplem, zatrzymany do rutynowej kontroli, okazał się kompletnie pijany. Po badaniu alkomatem stwierdzono w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Następny nietrzeźwy kierowca Audi , lat 40, został zatrzymany przez policjantów w Komisariatu Policji w Mokobodach. Tym razem alkomat wykazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnym zatrzymanym okazał się sprawca potrącenia rowerzysty. Młody siedlczanin wsiadł za kierownicę Audi bez wymaganych uprawnień. Auto nie posiadało nawet ubezpieczenia OC. W trakcie manewru cofania najechał na stojącego za samochodem rowerzystę. 54 letni poszkodowany na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

źródło: Policj Siedlce, autor: nadkom.Agnieszka Świerczewska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda