Śmiertelny wypadek w Rządzy k. Stanisławowa

Wczoraj kilka minut po 18:00 na krajowej „50-tce” w miejscowości Rządza, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku czołowego zderzenia osobowego seata z ciężarowym DAF-em zginął 39-letni mężczyzna. 55-latek kierujący TIR-em z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przez kilka godzin droga była zablokowana, policjanci kierowali ruch na wyznaczone objazdy. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze!

Wczorajsze popołudnie przyniosło tragiczne informacje z krajowej drogi nr „50”. Kilka minut po 18:00 służby zostały powiadomione o poważnym wypadku samochodu osobowego i ciężarówki w miejscowości Rządza kilka kilometrów za Stanisławowem. Policjanci oraz strażacy z okolicznych OSP, bardzo szybko pojawili się na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadący w kierunku Łochowa, kierujący seatem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarowym DAF-em z naczepą. Niestety na skutek odniesionych obrażeń kierowca osobówki, 39-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, poniósł śmierć na miejscu. 55-letni kierowca TIR-a z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci wykonywali czynności procesowe na miejscu tego tragicznego wypadku pod nadzorem prokuratora. Przez kilka godzin krajowa „50-tka” była zablokowana. Funkcjonariusze kierowali ruch na wyznaczone objazdy m.in. przez Węgrów.

To już drugi tragiczny wypadek w ostatnich dniach na terenie powiatu mińskiego. W ubiegłą sobotę na drodze wojewódzkiej nr 802 w Siennicy zginęła 81-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych przez kierowcę fiata.

Mundurowi apelują o ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Podczas jazdy koncentrujmy naszą uwagę na drodze i starajmy się przewidywać ewentualne zagrożenia. Prędkość dostosujmy tak aby w porę zatrzymać pojazd i uniknąć nieszczęścia.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, podkom. Marcin Zagórski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda