Wpadła na gorącym uczynku kradzieży

Za szereg kradzieży sklepowych odpowie 33-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. Kobieta została zatrzymana przez mundurowych na gorącym uczynku zdarzenia. Monitoring sklepowy zarejestrował jednak więcej „zdarzeń” z jej udziałem. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 800 złotych. Dodatkowo w miejscu zamieszkania 33-latki funkcjonariusze zabezpieczyli odzież, niewiadomego pochodzenia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Wczoraj przed południem dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o ujęciu przez pracownika ochrony jednej z bialskich drogerii kobiety podejrzewanej o kradzież sklepową. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdyż wcześniejsze zdarzenia z jej udziałem, do których doszło na terenie sklepu zarejestrował sklepowy monitoring. Dochodziło do nich od połowy stycznia bieżącego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 800 złotych.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili przekazane informacje oraz zatrzymali „amatorkę cudzego mienia”. Okazało się że jest to 33-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzut i przyznała się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niej pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych.

Dodatkowo w miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli odzież, która jak wynika ze wstępnych ustaleń pochodzić może z kradzieży dokonanych na terenie miasta. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda