Anonimowy sygnał i sprawna reakcja policjantów pozwoliły uniknąć tragedii

Zaniepokojony widz obserwując w internecie relację kobiety, która chciała targnąć się na własne życie poinformował anonimowo służby, które natychmiast przystąpiły do działania. Policjanci ustalili miejsce pobytu kobiety, która w porę przewieziona została do szpitala.

W minionym tygodniu Wojewódzkie Centrum Powiadamiana Ratunkowego otrzymało sms-a z linkiem do komunikatora społecznego i informacją, że kobieta próbuje odebrać sobie życie, co relacjonuje na serwisie społecznościowym. Ta informacja trafiła do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, gdzie policjanci ze stanowiska kierowania wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością ustalili, gdzie przebywa kobieta prowadząca relację. Powiadomili o tym policjantów z woj. podlaskiego, którzy pojechali do jej domu. Na miejscu okazało się, że młoda kobieta zażyła duże ilości leków i konieczne było natychmiastowe udzielenie pomocy medycznej. Na szczęście w porę trafiła do szpitala.

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjantów, ale przede wszystkich dzięki czujności i właściwej reakcji anonimowej osoby zaniepokojonej, tym, co zauważyła w sieci, uratowano młodą osobę.

Osoby będące w kryzysie zdrowia psychicznego mogą szukać pomocy w tych miejscach:

Kryzysowy Telefon Zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym – 116 123

Bezpłatny telefon wsparcia – 800 108 108 – czynny codziennie, z wyjątkiem dni świątecznych, w godz. 14-22

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 – czynny codziennie od 12 do 22; można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz

Telefon zaufania dla dzieci – 800 080 222 – linia całodobowa i bezpłatna

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli – 800 100 100

źródło: Policja

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda