Na terenie Siedlec oszuści ponawiają próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów

Do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpłynęło dzisiaj już trzy zgłoszenia o telefonach od rzekomych „ wnuczków”. Oszuści działają na terenie Siedlec. Na szczęście żadna próba wyłudzenia pieniędzy nie powiodła się.

Tym razem dzwoniący mężczyzna podawał się za wnuczka lub innego członka bliskiej rodziny i informował , że spowodował wypadek i musi pilnie zdobyć pieniądze aby sprawa została „ załatwiona” na policji. Dzwoniono do osób posiadających telefony stacjonarne. Żaden z seniorów nie dał się oszukać, a wszystkie próby wyłudzenia pieniędzy zostały zgłoszone do naszej komendy.

W związku z powyższym zdarzeniem Komenda Miejska Policji w Siedlcach po raz kolejny informuje, że tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno oszustwo. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy!

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach lub zadzwonić na nr alarmowy 112. Trzeba jednak pamiętać aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem .

źródło: KMP Siedlce, autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda