Przestępczy duet odpowie za włamania. Grozi im 10 lat więzienia

Policjanci z garwolińskiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34-latka, który dopuścił się co najmniej dwóch włamań. Wraz z nim została zatrzymana jego 39-letna wspólniczka. Według wstępnych ustaleń pochodzące z kradzieży przedmioty sprawcy sprzedawali. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Wkrótce oboje staną przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do domu jednorodzinnego, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Trojanów. Łupem sprawców padła między innymi złota i srebrna biżuteria. Pokrzywdzona wartość strat oceniła na około 15 tys. zł.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. W krótkim czasie ustalili, że sprawców było dwóch – kobieta i mężczyzna. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym mógł przebywać wytypowany przez nich 34-latek. W wyniku przeszukania pomieszczeń, które zajmował kryminalni zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstwa. Po tym mężczyzna został zatrzymany. Do zatrzymania jego 39-letniej partnerki doszło na terenie Warszawy. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania garwolińscy kryminalni, oprócz mienia mogącego pochodzić z włamania, zabezpieczyli także narkotyki oraz gotówkę na poczet przyszłych kar.

Na podstawie zgromadzonego materiału policjanci ustalili, że oboje odpowiadają też za inne włamanie. Przestępczy duet po wyważeniu drzwi balkonowych dostał się do domu w gminie Trojanów, skąd ukradli elektronarzędzia, narzędzia i alkohol łącznej wartości ponad 7 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

34-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał zarzuty włamania. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 39-letnia kobieta oprócz zarzutu włamania odpowie też za nielegalne posiadanie środków odurzających. Obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają uzupełnienia zarzutów o kolejne podobne przestępstwa.

źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda