Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 31-latek siedzący za kierownicą Skody. Jego manewry na „krajowej dwójce” zaniepokoiły jadącego za nim kierowcę. Wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwili mu jazdę oraz wezwali mundurowych. Wówczas okazało się, że razem z nim podróżowała trzeźwa żona posiadająca uprawnienia…

W niedzielę (09.06) po północy dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na „krajowej dwójce” w miejscowości Żabce. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwił jazdę kierowcy osobowej Skody. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, nie trzymał też toru jazdy co zaniepokoiło podróżującego za nim kierowcę, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zaalarmował też stróżów prawa.

Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą osobówki siedział 31-latek, od którego czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Razem z nim podróżowała trzeźwa i posiadająca uprawnienia żona…

Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Dziękujemy również zgłaszającemu za obywatelską postawę. To już kolejne zgłoszenie, które w ostatnim czasie wpłynęło do mundurowych. Pomogło ono wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Osoby które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie” muszą też liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda