Wybił szybę wiaty przystankowej, bo nie miał czym wrócić do domu…

Bialscy policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia wiaty przystankowej. Agresor wybił jedną z szyb powodując straty na kwotę ponad 900 zł. Podejrzany o ten czyn 32-latek usłyszał już zarzut. Tłumaczył, że zdenerwował się gdyż w nocy chciał wracać do domu, jednak autobusy już nie kursowały… Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w kwietniu br. na terenie miasta. Nieznany sprawca wybił jedną z hartowanych szyb wiaty przystankowej. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 900 zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy.

Funkcjonariusze ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 32-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że tego dnia spożywał alkohol. Kiedy chciał wrócić do domu okazało się, że jest już późno i komunikacja miejska nie kursuje… Wówczas zdenerwował się i kilkukrotnie uderzył w szybę wybijając ją.

O dalszym losie agresywnego 32-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda