Ogólnokrajowe działania „Prędkość”

W dniu 7 czerwca 2024 r. Łosiccy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza wobec pieszych uczestników ruchu drogowego.

W piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach będą czuwać nad bezpieczeństwem oraz egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Na drogach całego powiatu, kierujący mogą spodziewać się zwiększonej ilości funkcjonariuszy, którzy w trakcie statycznych punktów kontroli za pomocą urządzeń kontrolno-pomiarowych będą ujawniali przekroczenia dozwolonej prędkości. Celem tych działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza wobec pieszych uczestników ruchu drogowego. Cykliczne przeprowadzanie tych działań ma na celu uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość. Funkcjonariusze obejmą szczególnym nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych oraz rejony przejść dla pieszych, których uczestnicy są najbardziej narażenia na skutki wypadków drogowych.

Za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego grożą wysokie mandaty, punkty karne, a nawet utrata prawa jazdy. Szczególną ostrożnością powinni wykazać się kierujący, którzy są objęci podwójną kwotą mandatu dla recydywistów. Policjanci apelują o rozwagę, gdyż odpowiedzialność za popełnione wykroczenia czy przestępstwa spoczywa po stronie kierującego.

źródło: Policja Łosice

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda