Nietrzeźwy kierujący zatrzymany. Oddalił się z miejsca kolizji.

3,6 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który 31 maja w m. Wyczółki około godz. 12.00 doprowadził do kolizji drogowej, a następnie oddalił z miejsca zdarzenia.

Chwilę po godzinie 12.00 dyżurny KMP Siedlce odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że pojazd marki Audi poruszczajacy się drogą Wojewódzka nr 698 z nieznanych przyczyn na wysokości mostu na rzece Liwiec uderzył w krawężnik uszkadzając pojazd, następnie porzucił pojazd na pasie drogowym i zbiegł w kierunku m. Krzymosze. Mężczyzna został wkrótce zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce, okazało się, że 34latek posiada 3,6 promila alkoholu w organizmie i ma ponadto aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w PdOZ do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia. Jednak wsiadając za kierownice pod wpływem alkoholu, narażamy się nie tylko na karę. Narażamy się również na utratę życia lub spowodowanie śmierci innej osoby.

KIEROWCO, PAMIĘTAJ ALKOHOL:

  • wydłuża czas naszej reakcji,
  • wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • wywołuje błędną ocenę odległości, szybkości oraz własnych możliwości,
  • obniża naszą koncentrację,

POLICJA APELUJE DO KIEROWCÓW, ABY NIE PILI ALKOHOLU, GDY PÓŹNIEJ ZAMIERZAJĄ PROWADZIĆ POJAZD !
JEŚLI WIDZISZ, ŻE JAKAŚ OSOBA CHCE KIEROWAĆ LUB KIERUJE SAMOCHODEM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI, NIEZWŁOCZNIE ZADZWOŃ POD NUMER ALARMOWY 112 !
Być może ten telefon uratuje czyjeś życie!

źródło: Policja Siedlce

SONY DSC
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda