Uszkodziła szybę autobusu miejskiego, bo kierowca na nią zatrąbił …

Bialscy policjanci zatrzymali 38-latkę podejrzaną o uszkodzenie szyby czołowej autobusu miejskiego. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 12 tys. zł. Agresywna kobieta uderzyła w nią ręką po tym jak kierowca na nią zatrąbił… Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że awanturująca się w autobusie miejskim pasażerka uszkodziła szybę czołową pojazdu.

Mężczyzna twierdził, że pasażerka znajdowała się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Była agresywna i pobudzona. Używała też wulgaryzmów w stosunku do innych podróżujących osób. Dodał, że na jednym z przystanków została wyprowadzona przez mężczyznę z którym podróżowała. Wówczas od razu wyszła przed autobus, na bardzo ruchliwą ulicę. Kierowca obawiając się o jej bezpieczeństwo próbował ją zawrócić. W tym celu użył sygnału dźwiękowego.

Wówczas kobieta zawróciła i z całej siły uderzyła ręką w przednią szybę autobusu uszkadzając ją. Po tym odeszła. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 12 tys. zł.

Dzięki relacjom przekazanym przez świadków zdarzenia bialscy mundurowi ustalili personalia kobiety pdejrzewanej o ten czyn. Okazało się, że jest to znana im 38-latka. Zatrzymali kobietę nieopodal miejsca jej zamieszkania, skąd trafiła do „policyjnego aresztu”.

38-latka usłyszała już zarzut i przyznała się do winy. W trakcie rozmowy z policjantami tłumaczyła, że zdenerwowała się na kierowcę, gdyż ten na nią zatrąbił… O dalszym jej  losie  zadecyduje sąd. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda