Kradzionym quadem bez kasku za to z promilami w organizmie. Dwóch 17-latków odpowie przed sądem

1 czerwca w trakcie patrolu ulic miasta policjanci z sokołowskiego Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli dwóch mężczyzn, którzy jechali na quadzie, nie korzystając z kasków. Dodatkowo pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej. Na widok policjantów 17-latkowie zaczęli uciekać. Okazało się, że quad nie jest ich własnością, a kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. Sprawą nastolatków zajmie się sąd.

W trakcie patrolu ulic Sokołowa Podlaskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli dwóch mężczyzn jadących na quadzie, którzy nie korzystali z kasków. Pojazd nie miał też tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, wydając sygnały świetlno-dźwiękowe. Jadący na quadzie chcieli uniknąć konfrontacji z Policją, dlatego też usiłowali skręcić w uliczkę między budynkami mieszkalnymi. W trakcie próby ucieczki przed patrolem kierujący czterokołowcem uderzył w znak drogowy. Policjanci natychmiast podjęli czynności wobec mężczyzn, którymi okazali się dwaj 17-latkowie z powiatu sokołowskiego.

W trakcie kontroli drogowej od kierującego quadem policjanci wyczuli alkohol. Policyjny alkomat wykazał, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, miał pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem. Okazało się, że pojazd nie należy do nich. Quad został zabrany znajomemu bez jego wiedzy i zgody.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Z uwagi na ukończenie 17 roku życia mężczyźni odpowiadają za popełnienie czynu karalnego jako dorośli. Usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w przypadku kierującego.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Sokołów Podlaski, autor: st. sierż. Aleksandra Borowska/KPP w Sokołowie Podl.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda