Mogło skończyć się tragicznie

O ogromnym szczęściu może mówić 13-letnia łukowianka, która została potrącona przez samochód marki Toyota. Dziewczynka jadąc swym jednośladem wjechała na przejazd dla rowerzystów, gdzie została potrącona przez osobowe auto. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu i choć wyglądało bardzo groźnie, na szczęście nastolatka nie doznała obrażeń.

W tym tygodniu w Łukowie na ul. 11 Listopada doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca samochodem marki Toyota potrąciła tam nastoletnią rowerzystkę. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce rozmawiając z pokrzywdzoną dziewczynką dowiedzieli się, że jechała swym jednośladem „ciągiem pieszo-rowerowym” obok koleżanek i została potrącona przez auto, gdy była na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów.

Natomiast kierująca Toyotą 57-latka z gminy Łuków mówiła, że dojeżdżając do przejazdu dla rowerzystów i pobliskiego przejścia dla pieszych swoją uwagę skupiła na przechodzącym przez nie mężczyźnie, że nie zauważyła nastoletniej rowerzystki. Na szczęście jechała z niewielką prędkością i mimo, że potrącenie wyglądała groźnie, pokrzywdzonej 13-latce nic się nie stało.

57-latka za nieustąpienie pierwszeństwa jadącej po przejeździe rowerzystce  i potrącenie jej została ukarana mandatem, a jej „konto wzbogaciło się” o punkty karne.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby kolejny raz pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy! Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.

źródło: Policja Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik

Tags:
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda