Kierujący pojazdami „pod czujnym okiem” policyjnego drona

Mandaty i punkty karne – to konsekwencje wykroczeń jakie popełnili kierujący na jednym ze skrzyżowań w Łukowie. Mundurowi z drogówki wykorzystując w służbie policyjny dron „z powietrza” obserwowali ich zachowanie.

W piątkowe przedpołudnie, policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali zachowanie kierujących na jednym ze skrzyżowań dróg. Przede wszystkim zwracali szczególną uwagę na kierujących wyjeżdżających z drogi podporządkowanej i ich „reakcję” na znak drogowy Stop. Tym razem do swych działań policjanci wykorzystali dron. Dzięki czujnemu oku kamery drona mundurowi dokładnie mogli obserwować ruch jadących tam pojazdów. Większość kierujących zgodnie z oznakowaniem zatrzymywała się w wyznaczonym miejscu. Niestety kilkunastu z kierujących zignorowało znak drogowy Stop i mimo obowiązku, nie zatrzymując się wyjeżdżali z drogi podporządkowanej. Każde z wykroczeń było zarejestrowane, a kierujący którzy popełnili wykroczenie zostali ukarani mandatem, ich „konta” wzbogaciły się o punkty karne.

Przypominamy. Znak STOP umieszczony przed skrzyżowaniem oznacza zakaz wjazdu na to skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny.

źródło: Policja Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda