UWAGA! Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu łosickiego

W dniach 10-11 maja na terenie powiatu Łosickiego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie przyniesie utrudnienia na drogach DK 19 oraz DW 2007 i DW 2045. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łosicach informują, że od 10 do 11 maja 2024 roku odbędzie się planowany protest rolników, który przyniesie utrudnienia na drogach powiatu łosickiego gmina Sarnaki. Wyruszając w trasę, powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu lub znaleźć drogi alternatywne.
Rozpoczęcie protestu przewidziane jest na dzień 10 marca br., od godz. 8.00. Uczestnicy zgromadzenia na terenie naszego powiatu przewidują punkt blokadowy na skrzyżowaniu dróg DK-19 i dróg powiatowych 2007W i 2045W w miejscowości Kózki. Zakończenie protestu przewidziane jest na dzień 11 maja godz.20:00.

Ruch będzie kierowany wahadłowo (2 godziny blokady i 2,5 min przejazdu w jedną oraz 2,5 min przejazdu w druga stronę). Przejazd będzie również umożliwiony autobusom szkolnym i pojazdom uprzywilejowanym.


W związku z planowanymi utrudnieniami łosiccy policjanci proponują skorzystać z tras alternatywnych:

dla DK19 zalecany jest objazd dla pojazdów ciężarowych przez Sarnaki- Łosice- Międzyrzec Podlaski następnie DK2 Siedlce- Sokołów Podlaski następnie na DW 62, która prowadzi do miejscowości Repki- Tonkiele- Drohiczyn, co umożliwia powrót na DK 19 lub:

Sarnaki- Konstantynów – Biała Podlaska- Międzyrzec Podlaski, następnie DK2 Siedlce- Sokołów Podlaski, następnie na DW 62, która prowadzi do miejscowości Repki- Tonkiele- Drohiczyn, co umożliwia powrót na DK 19 


Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów.
Zachęcamy również do monitorowania lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją panującą w tych dniach na drogach powiat

źródło: Policja Łosice, autor: mł. asp. Weronika Wujek

Tags:
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda