Dachowanie skody w Żabiance. 28-letni kierowca był nietrzeźwy

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który kierując skodą stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W wyniku zdarzenia ucierpiał 47-letni pasażer.

W minioną sobotę (22.04) około godz. 5:45 na trasie S17 w kierunku Warszawy w miejscowości Żabianka (gm. Trojanów) doszło do dachowania samochodu. Wstępne ustalenia policjantów, którzy  wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wskazują, że 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierując skodą stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w barierki po czym dachował. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca auta oraz 47-letni pasażer. Badanie trzeźwości wykazało, że 28-latek był pijany. Miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.

Kierowca po udzieleniu pomocy medycznej tego samego dnia opuścił szpital. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu, który w wyniku zdarzenia zablokował dwa pasy ruchu. W czasie wykonywania czynności i usuwania skutków wypadku przez funkcjonariuszy na trasie występowały utrudnienia w ruchu. Samochód został usunięty z drogi na koszt właściciela.

28-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda