Areszt za złamanie nakazu opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się wydanego przez policję

Pod koniec marca, policjanci z Halinowa przeprowadzili interwencję domową w jednym z domów na terenie gminy Dębe Wielkie. W tej sprawie mundurowi wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu na 43-latka, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec rodziny. Mimo to mężczyzna nie stosował się do otrzymanego nakazu opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się do rodziny. Kilkukrotne interwencje skutkowały najpierw grzywnami a następnie aresztem dla podejrzanego, który wczoraj został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 50 dni.

Jeszcze w marcu bieżącego roku, policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie otrzymali zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Wykonując czynności na miejscu, wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, oraz zakaz zbliżania się do rodziny dla mężczyzny podejrzanego o stosowanie przemocy.

Pomimo tego 43-latek nie respektował wydanego nakazu i zakazu, powracając kilkukrotnie do domu. Sytuacja ta skutkowała ponownymi interwencjami, po których mężczyzna otrzymywał sądowe kary grzywny w wysokości 1500 złotych, a następnym razem 5000 złotych.

Stosowane przez sąd kary finansowe, nie zniechęciły mieszkańca gminy Dębe Wielkie, który 2 kwietnia ponownie postanowił zbliżyć się do ofiar przemocy. Po tej interwencji policji mężczyzna został postawiony przed sąd, gdzie za popełnione wykroczenie został ukarany karą aresztu w ilości 30 dni. Kiedy 6 kwietnia po raz kolejny mężczyzna postanowił złamać zakaz zbliżania oraz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, ponownie został postawiony przed sąd, gdzie otrzymał następną karę aresztu. Tym razem w wymiarze 20 dni.

18 kwietnia policjanci z Halinowa otrzymali nakaz doprowadzenia do zakładu karnego na mieszkańca gminy Dębe Wielkie. Tego samego dnia zatrzymali niepokornego mężczyznę, który trafił prosto do zakładu karnego, gdzie spędzi 50 dni za popełnione wykroczenia.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda