Zapobiegli tragedii

W sytuacji, kiedy zagrożone jest ludzkie zdrowie lub życie, liczy się każda minuta. Z taką sytuacją zmierzyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Mundurowi dotarli na czas do domu, gdzie zastali osobę w stanie zagrażającym życiu. Zatamowali krwawienie i przekazali pod opiekę medyków, którzy udzielili mu fachowej pomocy.

Dyżurny łosickiej komendy 6 kwietnia otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywny, będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wziął nóż i zamknął się w pokoju, a jego życie jest zagrożone. Dzielnicowy mł. asp. Andrzej Jasiński wraz z kierownikiem ogniwa patrolowo-interwencyjnego asp. szt. Mariuszem Piechem wiedzieli, że w tej sytuacji może liczyć się każda sekunda, dlatego natychmiast, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojechali we wskazane przez dyżurnego miejsce. Tam, na podłodze w jednym z pokoi zastali leżącego, zakrwawionego mężczyznę.

Funkcjonariusze, widząc powagę sytuacji, zadziałali szybko i profesjonalnie wykorzystując nabytą w trakcie służby w Policji wiedzę i doświadczenie, natychmiast rozpoczęli ratowanie jego życia. Przy użyciu posiadanych opatrunków zatamowali krwotok i do czasu przybycia karetki monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego. Następnie mężczyznę przekazali załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Skuteczne działania policjantów, ich natychmiastowa reakcja i błyskawiczne dotarcie na miejsce sprawiły, że kolejne ludzkie życie zostało uratowane.

Ratowanie życia jest wpisane w policyjną służbę. Nigdy nie wiadomo jakie umiejętności będą potrzebne. Podczas cyklicznych szkoleń, policjanci uczą się nie tylko służbowego fachu, ale także przydatnych w służbie i życiu osobistym zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Właśnie dzięki tej wiedzy i ćwiczeniom kolejne ludzkie życie zostało uratowane.

źródło: Policja Łosice, autor: mł. asp. Weronika Wujek/KPP w Łosicach

Tags:
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda