70 ujawnionych wykroczeń, 2 zatrzymane prawa jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych

72 skontrolowane pojazdy, 70 ujawnionych wykroczeń, 2 zatrzymane prawa jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych. To wynik tygodniowej akcji mazowieckiej grupy „SPEED”, która działała na terenie powiatu garwolińskiego.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji policjanci mazowieckiej grupy „SPEED”, która działała na terenie powiatu garwolińskiego, skontrolowali 72 pojazdy, ujawnili 70 wykroczeń, w tym 46 związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 2 prawa jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych, nałożyli 61 mandatów i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Coraz lepsze drogi „zachęcają” niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukracając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

źródło: Policja Garwolin

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda