Wypadek śmiertelny pod Emilianowem. Nie żyje 68-letni pieszy.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę (23.03) około godz. 20 między Kostkami a Emilianowem. Jak ustalono, jadący oplem 27-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego potrącił 68-letniego pieszego. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Sokołowscy policjanci będą wyjaśniać okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wieczorem, w sobotę 23 marca na trasie Kostki – Emilianów gm. Sokołów Podlaski. Jak wstępnie ustalono, 27-letni kierujący uderzył w pieszego, którym okazał się 68-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Na miejscu zdarzenia pierwsi zjawili się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Policjant z patrolu od razu zastąpił 27-latka, który prowadził resuscytację rannego i dalej funkcjonariusz kontynuował RKO. Na miejsce przybyła również straż pożarna oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Pomimo udzielonej pomocy 68-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Jak ustalono, kierujący był trzeźwy, a pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

 Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność! Zwracajmy uwagę na swoją widoczność – pamiętajmy o odblaskach i elementach odblaskowych. Kierującym przypominamy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, a także o czujności w trakcie zbliżania się w rejon przejść dla pieszych.

źródło: Policja Sokołów Podlaski, autor: st. sierż. Aleksandra Borowska / fot. Samochody Ratownicze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda