Zabezpieczone narkotyki, automaty do gier i zlikwidowany kolejny nielegalny salon

Łukowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w niewielkim domku stojącym na jednej z posesji w Łukowie. Funkcjonariusze zatrzymali tam dwóch mężczyzn z narkotykami i zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier kilkanaście tysięcy złotych.

W ubiegłą sobotę łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do niewielkiego domku stojącego na terenie jednej z posesji w Łukowie. Z ich ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu zainstalowanych było 6 automatów służących do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia i zatrzymali 2 mężczyzn którzy mieli przy sobie po kilka gramów amfetaminy i mefedronu. Dodatkowo w domu jednego z nich mundurowi znaleźli jeszcze kilka gramów amfetaminy. Przeszukując lokal policjanci zabezpieczyli też w nielegalnym salonie gier kilkanaście tysięcy złotych.

Już wczoraj, za posiadanie narkotyków i zorganizowanie nielegalnych gier zarzuty usłyszał zatrzymany przez funkcjonariuszy 28-latek. Zarzuty usłyszał też zatrzymany w nielegalnym salonie 35-latek. Za posiadanie mefedronu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda