Wjechał w obszar zabudowany z prędkością 130 km/h i stracił prawo jazdy na 3 miesiące

W sobotę (27.01) w Mokobodach policjanci siedleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mężczyznę z powiatu wyszkowskiego, który nie zauważył znaku informującego o wjeździe w obszar zabudowany. Jechał z prędkością wynoszącą 130 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić mandat w wysokości 2500 zł, a na jego konto dopisanych zostało 15 pkt. karnych. Apelujemy o ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, stosowanie się do znaków drogowych i wynikających z nich ograniczeń.

W sobotę w Mokobodach Policjanci wydziału ruchu drogowego siedleckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierując oplem przekroczył prędkość o 80 km/h, jadąc w obszarze zabudowanym 130 km/h. Mężczyzna nie zauważył znaku informującego o początku obszaru zabudowanego. Za popełnione wykroczenia na konto 25-latka zostało dopisanych 15 punktów karnych i musi zapłacić 2500 zł mandatu. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o 80 km/h mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o ostrożność, stosowanie się do znaków drogowych i wynikających z nich ograniczeń. Zmienna pogoda, pozorne ocieplenie w dzień i przymrozek w nocy powoduje, że nawierzchnia drogi jest śliska, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego zachowajcie zdrowy rozsądek i zdejmijcie nogę z gazu.

źródło: Policja Siedlce, autor: kom. Ewelina Radomyska / KMP Siedlce

Tags:
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda