Podejrzany o uszkodzenie radiowozu zatrzymany

15 stycznia mińscy policjanci udali się oznakowanym radiowozem na interwencję. Kiedy wyszli z mieszkania gdzie prowadzili czynności, zauważyli że szyba w ich pojeździe została uszkodzona. Funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu. Efektem działań kryminalnych było zatrzymanie mieszkańca Mińska Mazowieckiego i przedstawienie zarzutów podejrzanemu w tej sprawie. 29-latek przyznał się do uszkodzenia radiowozu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

15 stycznia wieczorem policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim udali się do jednego z mieszkań w mieście, gdzie zgłoszono nieporozumienie. Po zakończonej interwencji, gdy mundurowi wyszli z mieszkania zauważyli, że ich radiowóz został uszkodzony. W pojeździe została zbita przednia szyba oraz uszkodzony słupek narożnikowy. Przy radiowozie znajdowała się bateria akumulatorowa, która mogła posłużyć do tego czynu. Policjanci o tej sytuacji niezwłocznie powiadomili dyżurnego.    

Mińscy kryminalni przeprowadzili szereg czynności, także operacyjnych zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy uszkodzenia pojazdu służbowego. Efektem ich pracy było zatrzymanie tydzień temu mieszkańca Mińska Mazowieckiego, podejrzanego o uszkodzenie radiowozu. 29-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Podczas składania wyjaśnień powiedział, że w momencie popełnienia czynu znajdował się pod działaniem alkoholu i nie wie dlaczego tak postapił. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.    

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elzbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda