Już nie pohandluje….. Zatrzymano papierosy i alkohol o wartości ponad 230 tys. zł

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas działań prowadzonych wewnątrz kraju, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek znacznych ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sławatyczach, w ramach działań związanych z walką z przestępczością graniczną ustalili, iż z terenów przygranicznych do centrum Polski mogą być przewożone znaczne ilości nielegalnych papierosów. Mundurowi prowadząc już dalsze działania w województwie łódzkim, ustalili i zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki FORD. Autem podróżował samotnie 49-letni obywatel Polski, mieszkaniec Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych czynności potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia funkcjonariuszy co do przewożonego ładunku. W przestrzeni bagażowej tego pojazdu, ujawniono bowiem znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podejrzewając, iż kontrolowany mężczyzna może się trudnić handlem nielegalnymi towarami akcyzowymi,  mundurowi postanowili przeszukać również miejsce jego zamieszkania oraz nieruchomości będące w jego dyspozycji. I w tym przypadku przypuszczenia okazały się słuszne, bowiem na terenie kontrolowanych budynków ujawniono kolejne nielegalne papierosy oraz alkohol. W sumie podczas kontroli pojazdu oraz nieruchomości, funkcjonariusze SG zabezpieczyli ponad 200 tys. sztuk papierosów oraz prawie 900 litrów alkoholu. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 230 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Sławatycz, ustalają obecnie źródło pochodzenia zabezpieczonego towaru oraz osoby, które mogły być zaangażowane w ten nielegalny proceder.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości prawie 16 mln zł.

źródło: Nadburzański Oddział Straży Granicznej, autor: Dariusz Sienicki

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda