Podejrzana o rozbój zatrzymana kilka godzin po zdarzeniu

19 grudnia na terenie Dobrego doszło do rozboju. Z samochodu wysiadła kobieta, która po zadaniu kilku uderzeń 47-latce, wyrwała jej telefon komórkowy o wartości 4 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie, którzy zatrzymali podejrzaną o dokonanie tego przestępstwa w ciągu kilku godzin oraz odzyskali komórkę. W tej sprawie został także zatrzymany kierowca volkswagena, który usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W miniony wtorek na jednej z ulic w Dobrem doszło do rozboju. Przy idącej chodnikiem kobiecie zatrzymał się czarny volkswagen, którego kierowca zaczął pieszej ubliżać. Kiedy kobieta powiedziała, że dzwoni na policję z pojazdu wysiadła pasażerka. Zadała cios 47-latce w brzuch, wyrwała kulę ortopedyczną z ręki, którą także uderzała kobietę a następnie atakująca zabrała telefon. W trakcie tej sytuacji piesza zdążyła się już połączyć z numerem alarmowym 112. Po kradzieży telefonu volkswagen odjechał.

Na miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowa i kryminalni z Komisariatu Policji w Stanisławowie. Policjanci po upewnieniu się, że poszkodowana nie potrzebuje pomocy medycznej, i wykonaniu niezbędnych czynności na miejscu, udali się w poszukiwaniu volkswagena oraz osób poruszających się nim.

Prowadzone działania doprowadziły funkcjonariuszy na jedną z posesji w gminie Dobre, gdzie znajdował się wskazany samochód. Po wejściu do domu policjanci zatrzymali kobietę oraz dwóch mężczyzn. Odnaleźli także tam skradziony telefon komórkowy, o wartości 4 tys. złotych. Okazało się, że karta sim z telefonu została już spalona w kuchence.

Po zebraniu materiału dowodowego, w dniu wczorajszym 52-letnia pasażerka volkswagena usłyszała zarzut rozboju. Przyznała się do zarzucanego czynu. Została objęta dozorem policji oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej.

40-letni kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.    

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda