Kolejny raz pośpiech nie popłacił

Tym razem policjanci siedleckiej grupy SPEED w Rudzie wolińskiej zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego mężczyznę z Siedlec, który spiesząc się na budowę jechał w obszarze zabudowanym 107 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić mandat w wysokości 1500 zł, a na jego konto dopisanych zostało 13 pkt. karnych. Kolejny raz apelujemy o stosowanie się do ograniczeń prędkości i przepisów ruchu drogowego!

Pośpiech nie popłaca i często te kilka minut nie robi żadnej różnicy, dlatego apelujemy, szczególnie zważając na coraz gorsze warunki pogodowe i szybko zapadający zmrok o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do ograniczeń prędkości. One są po to, byś TY kierowco (!) miał możliwość reakcji na występujące (często niespodziewanie) zagrożenia na drodze.

Aby piraci drogowi mieli się na baczności, na drogach naszego powiatu czuwa cały czas Policyjna grupa SPEED, która zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a do takich zdecydowanie należy przekraczanie dozwolonych limitów prędkości.

Ostatnio policjanci wydziału ruchu drogowego siedleckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed w Rudzie Wolińskiej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierując skodą przekroczył prędkość o 57km/h, jadąc w obszarze zabudowanym 107km/h. Mężczyzna tłumaczył się, że spieszy się na budowę.  Za popełnione wykroczenia na konto 47-latka zostało dopisanych 13 punktów karnych i musi zapłacić 1 500zł mandatu. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o 57km/h mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło KMP Siedlce, autor: kom. Ewelina Radomyska

edf
Tags:
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda