Próbował „czmychnąć” policjantom. Podróżował na zakazie i „podwójnym gazie”

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 23-latek, który wpadł podczas kontroli drogowej. Podróżujący bez hełmu ochronnego motorowerzysta zwrócił uwagę policjanta bialskiej drogówki. Okazało się, że to najlżejsze przewinienie kierowcy. Podróżował na zakazie mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Próbował też uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymując się do kontroli. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie policjant bialskiej drogówki pełniąc służbę na terenie miasta, zauważył na ulicy Lubelskiej kierowcę motoroweru, który podróżował bez założonego hełmu ochronnego. Gdy funkcjonariusz postanowił zatrzymać jednoślad, kierowca postanowił „czmychnąć”. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe kontynuując ucieczkę. Tuż przed radiowozem zawracał kierując się w drugą stronę. Na nic zdały się manewry kierowcy. Na ulicy Ciołkosza został zatrzymany przez funkcjonariusza.
Wówczas okazało się, że za kierownicą motoroweru siedział 23-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało, że w organizmie ma niemal 3 promile alkoholu. Dodatkowo na jego koncie figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie też na popełnione wykroczenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnione czyny zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

źródło: Policja BIała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda