Zderzenie rowerzysty z ciężarówką

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-19 w miejscowości Biała. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że rowerzysta będący pod działaniem alkoholu wjechał na pas ruchu przed jadący w tym samym kierunku samochód ciężarowy marki DAF. Cyklista najprawdopodobniej na najbliższym skrzyżowaniu chciał skręcić w lewo. Z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 15:00 w miejscowości Biała na DK-19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski jadący rowerem doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. Mężczyzna włączył się do ruchu z drogi podporządkowanej na DK-19, a następnie najprawdopodobniej chciał skręć w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. W ten sposób wjechał przed maskę jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki DAF wraz z cysterną. Ciężarówką kierował 55-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. Cyklista w wyniku wypadku doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane za pomocą kamerki umieszczonej w kabinie ciężarówki.

Kierujący dafem był trzeźwy co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem, natomiast w organizmie 53-latka w trakcie wykonywanych badań laboratoryjnych w szpitalu stwierdzono alkohol. W związku z zaistniałą sytuacją od cyklisty została pobrana krew do badań w celu ustalenia dokładnej zawartości alkoholu w organizmie.

Wyjaśniajmy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.

Źródło Policja Radzyń Podlaski, autor: podkomisarz Piotr Mucha

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda