V Powiatowy Konkurs Ekologiczno–Przyrodniczy „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego”

Starosta Siedlecki zaprasza wszystkich uczniów Szkół Podstawowych zamieszkałych na terenie powiatu siedleckiego do wzięcia udziału w Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach.

Celem konkursu jest promowanie i rozwijanie zachowań dążących do szeroko pojętej ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie ich do poznania przyrody i zachodzących w niej zjawisk, a tym samym uwrażliwienie na kwestie związane z zagrożeniami dla środowiska. Konkurs ma również na celu rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej poprzez wyrażenie jej w formie graficznej bądź plastycznej, a tym samym kształtowanie umiejętności skutecznego promowania swojej okolicy w dziedzinie zachowań proekologicznych.
Konkurs składa się z trzech kategorii wiekowych:

  • I kategoria – Konkurs pn. „Co wyróżnia moją miejscowość – przyroda okiem małego ekologa – rysunek z hasłem – w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy I-III,
  • II kategoria – Konkurs pn. „Moja gmina w obiektywie – piękno otaczającej przyrody” – plakat z opisem wykorzystanych miejsc – w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI,
  • III kategoria – Konkurs pn. „Powiat Siedlecki – Mały przewodnik po zielonej krainie” – broszura informacyjna w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy VII-VIII.
    Prace wraz z kartą zgłoszeniową ucznia i oświadczeniem (załączniki do regulaminu) należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Siedlcach, Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska, ul. Piłsudskiego 40, 08-110 Siedlce, pok. 319 w terminie do dnia 17.11.2023r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 01.12.2023r. poprzez ogłoszenie na stronie internetowej www.powiatsiedlecki.pl i w mediach społecznościowych Powiatu Siedleckiego.
    Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Poniżej do pobrania regulamin wraz z załącznikami.Dodatkowych informacji udzielą pracownicy Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska  Starostwa Powiatowego w Siedlcach pod numerem telefonu 25 6447167 wewn. 1 i 2.

Więcej informacji TUTAJ

źródło: powiatsieedlecki.pl

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda