Kolejne prawa jazdy zatrzymane za prędkość

Policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali kolejnych 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. 21 i 23-latek stracili prawa jazdy. Mundurowi po raz kolejny apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

Policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali do kontroli kolejnych 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich jechał ulicą Słowiczyńską w Siemiatyczach z prędkością 124 km/h. 21-letni kierowca opla w miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka” przekroczył dopuszczalną prędkość o 74 km/h. Z kolei kierowca renault „wpadł” w oko policyjnego radaru pędząc ulicą 11 Listopada w Siemiatyczach z prędkością 114 km/h. 23-latek przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. 23-latek za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 4000 złotych, a jego konto zasiliło 14 punktów. Z kolei 21-latek odmówił przyjęcia mandatu, dlatego o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Kierowcy w twojej okolicy przekraczają prędkość? Zgłoś to za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda