Uwierzyła fałszywemu funkcjonariuszowi CBA – straciła blisko 150 tysięcy złotych

Nieświadoma zagrożenia 60-latka z powiatu siemiatyckiego zaufała fałszywemu funkcjonariuszowi CBA. Oszust pod przykrywką prowadzonej akcji, skierowanej w grupę przestępczą włamującą się na konta bankowe, przekonał kobietę do wykonania operacji na jej rachunku. Pokrzywdzona myśląc, że chroni swoje oszczędności, na wskazane przez niego konto przelała blisko 150 tysięcy złotych.

60-letnia mieszkanka powiatu siemiatyckiego, zawiadamiając policjantów o oszustwie wyjaśniła, że na jej telefon z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W rozmowie poinformował ją o prowadzonych działaniach, wymierzonych przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej włamań na konta bankowe. Wskazał przy tym, że środki finansowe zgromadzone na koncie 60-latki również są zagrożone. Zmanipulowana i przestraszona kobieta uwierzyła, że jej pomoc jest niezbędna w celu udaremnienia przestępczego procederu oraz w celu ochrony posiadanych przez nią oszczędności. Postępując zgodnie z otrzymywanymi instrukcjami wykonała 3 przelewy na wskazane przez nich konta bankowe. W ten sposób straciła blisko 150 tysięcy złotych.

Pamiętajmy!

Funkcjonariusze Policji, czy też Centralnego Biura Antykorupcyjnego nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie działaniach!

Jeżeli otrzymamy taki telefon, natychmiast zakończmy rozmowę, w szczególności, gdy rozmówca oczekuje od nas przekazania pieniędzy. W takiej sytuacji należy skontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112 bądź skonsultować otrzymane informacje z członkiem rodziny lub inną zaufaną osobą.

Bądźmy ostrożni w tego typu kontaktach telefonicznych i nie podejmujmy pochopnych decyzji, które mogą skutkować utratą oszczędności.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda