Policja nie ustaje w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny

Komenda Powiatowa Policji w Łosicach w dalszym ciągu poszukuje Józefa Parafiańczuka 90-letniego mieszkańca Czuchów-Pieńki, który 6 lipca wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ostatni raz widziany o godzinie 13:30 w Czuchowie (gm. Platerów) przy lesie „Zaborskim”. Od tej pory jego miejsce przebywania mężczyzny nie jest znane.

Rysopis zaginionego Józefa Parafiańczuka:

  • szczupła budowa ciała;
  • wzrost: 155 cm;
  • włosy: krótkie siwe;
  • zarost kilkudniowy;
  • twarz: smukła, pociągła

Mężczyzna w momencie zaginięcia miał na sobie szaro-beżowy sweter bez rękawów, granatowe spodnie garniturowe, czarne klapki.

Od momentu zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny policjanci KPP w Łosicach nieustannie prowadzą czynności mające na celu odnalezienie zaginionego oraz organizują akcje poszukiwawcze z udziałem strażaków Państwowej Straży Pożarnej, druhów okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańców wsi Czuchów Pieński i sąsiednich miejscowości. W działaniach czynny udział biorą też funkcjonariusze Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu oraz Oddziałów Prewencji Policji z Radomia i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Ostrołęki. W ciągu tych wielu dni poszukiwań używano specjalistycznego sprzętu takiego, jak helikopter, dron, urządzenia GPS czy kamery termowizyjne. Sprawdzono około 300 ha bardzo trudnego i często prawie niedostępnego terenu. Weryfikujemy każdą pojawiającą się wskazówkę. Stale analizujemy materiał z wykonanych już czynności i opracowujemy plan dalszych działań.

Dziękujemy rodzinie zaginionego, mieszkańcom wsi Czuchów Pieński i pobliskich miejscowości oraz druhom jednostek OSP. Wszystkie te osoby brały czynny udział w poszukiwaniach często odkładając na bok swoje domowe obowiązki i używając do tego prywatnego sprzętu takiego, jak samochody i motocykle terenowe, quady czy ponton. Bez udziału tylu osób nie udało by się sprawdzić tak dużego obszaru, a ich znajomość terenu była bardzo pomocna w planowaniu dalszych działań.

Jeśli ktokolwiek posiada informację mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginione proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łosicach pod numerem telefonu: 47 707 20 00 lub pod numerem alarmowym 112.

Źródło: Policja Łosice

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda