MOK Summer Music Festival 2023 – Upstream & Michał Jelonek


31 sierpnia 2023 (czwartek) godz. 19:00, Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6 w ramach MOK Summer Music Festival 2023 wystąpi Upstream & Michał Jelonek

Zespół Upstream powstał w 2006 r. w Siedlcach. W jego skład wchodzą: Rafał Czapliński – śpiew, gitara, harmonijka; Daniel Popek – gitara; Artur Staręga – gitara; Radosław Pawlik – gitara basowa, wokal; Robert Protasewicz – perkusja, wokal. Zespół na przestrzeni lat zagrał dziesiątki rockowych koncertów, wziął udział w wielu festiwalach i zdobył uznanie publiczności.

Projekt „Upstream Akustycznie” z kwartetem smyczkowym narodził się w głowie Rafała Czaplińskiego wiele lat temu. Łączy ze sobą klasyczne brzmienie instrumentów smyczkowych z muzyką akustycznych gitar. Utwory powstawały na przestrzeni dekady. Melodie i aranże utworów dojrzewały powoli, dzięki czemu charakteryzują się dbałością o szczegóły i odpowiednim doborem instrumentów. Aranżacją kwartetu smyczkowego zajął się wirtuoz skrzypiec Michał Jelonek we współpracy z zespołem. Warstwę liryczną napisał Rafał Czapliński wraz z Radkiem Pawlikiem. Teksty nawiązują do problemów społecznych, opisują prawdziwe historię, skłaniają do zadumy i własnych przemyśleń. Wszystko razem tworzy klimatyczny nastrój, który łączy w sobie rock, progresywny pop z klasycznym brzmieniem instrumentów smyczkowych. 

W przypadku niekorzystnej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej „Podlasie”.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda