Za mało światła, za dużo promili

Zgłoszenie dotyczące jazdy ciągnikiem rolniczym bez oświetlenia zakończyło się zatrzymaniem nietrzeźwego traktorzysty. 57-latek kierował ciągnikiem, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem.

W środę (16.08) w godzinach wieczornych na stanowisko kierowania KPP Łosice wpłynęło zgłoszenie dotyczące ciągnika rolniczego z przyczepą wiozącą bele, który jedzie po drodze publicznej bez oświetlenia. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego zauważyli stojący na poboczu drogi ciągnik rolniczy z przyczepami, na których przewożone były bele słomy. Traktorzysta, 57-letni mieszkaniec gminy Olsznaka tłumaczył, że oświetlenie w jego ciągniku uległo awarii w trakcie powrotu z pola i widząc nadjeżdżający inny pojazd, zjechał na pobocze, żeby umożliwić mu przejazd i nie narażać na niebezpieczeństwo. Podczas kontroli drogowej mężczyźnie skontrolowano stan trzeźwości. Badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Dodatkowo okazało się, że ciągnik nie posiada aktualnych badań technicznych za co policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Przestępstwo i wykroczenia, które podczas tego zdarzenia popełnił mężczyzna, doprowadzą go przez Sąd.


Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac polowych!

  • Nigdy nie podejmujcie prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujcie pojazdami oraz reagujcie, gdy inne osoby chcą to zrobić.
  • Nie dopuszczajcie do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • Nie przewoźcie nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
  • Pamiętajcie również o tym, że należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.
  • Szczególną uwagę zwracajcie na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych.
  • Zadbajcie, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone.
  • Pamiętajcie, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.


Źródło: Policja Łosice, autor: mł. asp. Emilia Matejczuk

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda