Chciała kupić bilety. Straciła 3 tys. zł

Młoda mieszkanka powiatu siemiatyckiego straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustowi. Na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży biletu na koncert znanego zespołu. Skorzystała z okazji płacąc za zakup wygenerowanymi kodami Blik. Sprzedający oszukał młodą kobietę, w wyniku czego straciła 3 tysiące złotych. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

Do siemiatyckiej komendy zgłosiła się mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas transakcji on-line. Młoda kobieta zainteresowana koncertem znanego zespołu, znalazła na portalu społecznościowym ogłoszenie dotyczące sprzedaży 2 biletów. Już za pomocą komunikatora ustaliła ze sprzedającym szczegóły transakcji. Będąc przekonana o szczerych intencjach sprzedającego przesłała za pomocą wygenerowanych kodów Blik ustaloną kwotę 800 złotych. Zaraz po tym, sprzedający powiedział jej, że bilety właśnie sprzedał już komuś innemu i zwróci jej pieniądze. Poprosił aby kobieta podała mu wygenerowany kolejny kod Blik, aby mógł przelać jej z powrotem gotówkę. Niestety, tym sposobem przelała kolejne pieniądze na konto oszusta. Chwilę później, mężczyzna kolejny raz się z nią skontaktował. Przekonywał, że to przez pomyłkę pieniądze trafiły na jego konto bankowe. Chcąc odzyskać swoje pieniądze, mieszkanka powiatu podała mu następny wygenerowany kod Blik i kolejny raz przelała mu pieniądze. Niestety zaraz po tym kontakt ze sprzedającym urwał się. Kobieta nie otrzymała zwrotu gotówki jak też biletu na koncert.

Kiedy zrozumiała, że została oszukana sprawę postanowiła zgłosić na Policję. Apelujemy o ostrożność w Internecie. Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się bardzo kosztowne

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda