Areszt tymczasowy za znęcanie nad żoną

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną. W tym tygodniu Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Policjanci z Adamowa prowadzili postępowanie przygotowawcze w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się 41-latka z gminy Wojcieszków nad żoną. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze dowiedzieli się o kolejnej awanturze domowej, którą wszczął mężczyzna. 41-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał swoją żonę, wyganiał ją z domu, bił ją, a nawet groził zabójstwem. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Gdy tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym tygodniu Sąd przychylił się do wniosku łukowskiej Policji oraz Prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec 41-latka. Co najmniej 3 najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

Przypominamy – znęcanie się nad osobami najbliższymi to przestępstwo. Dlatego nie wahaj się, reaguj, powiadom – prokuraturę, policję, pomoc społeczną. 

Źródło: Policja Łuków, author: asp. szt. Marcin Józwik

Tags:
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda