Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście

Wczoraj w miejscowości Piszczac 50-latek kierujący Toyotą nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. W wyniku zderzenia 31-letni kierowca jednośladu zjechał do rowu i uderzył w znak drogowy. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło wczoraj po południu na ul. Terespolskiej w Piszczacu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobową Toyotą 50-latek, zderzył się z motocyklem marki Yamaha. Prawdopodobnie kierowca osobówki na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 31-letniemu motocykliście. Po tym motocykl zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w znak drogowy.
W wyniku zdarzenia 31-latek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. W chwili wypadku kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.
Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego. Stosujmy się do obowiązujących przepisów.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda