Policjanci z łosickiej drogówki zatrzymali kolejnego, nietrzeźwego kierującego

Tym razem policjanci z łosickiej drogówki zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca w Czeberakach przekroczył prędkość. Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział nietrzeźwy 46-latek. Badanie wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godz. 9 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Łosic zatrzymali do kontroli audi. Kierowca osobówki w miejscu ograniczenia prędkości do 50 jechał z prędkością 68 km/h. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie 46-latka. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Ich podejrzenia co do stanu trzeźwości potwierdziło badanie, które wykazało, że mieszkaniec gminy Stara Kornica miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 46-latek od razu stracił prawo jazdy, grozi mu teraz wysoka kara finansowa i do 2 lat pozbawienia wolności.

Na terenie całego powiatu łosickiego, każdego dnia wykonywane są kontrole drogowe, podczas których policjanci zwracają uwagę m. in. na stan trzeźwości kierujących. Niestety, pomimo ciągłych działań i apeli o zachowanie trzeźwości, w dalszym ciągu za kierownicę siadają osoby będące pod wpływem alkoholu.

Policjanci kolejny raz przypominają, że osoba kierująca pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.
 
 
 
źródło: Policja Łosice, autor: mł.asp. Weronika Wujek

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda