Nie ustąpił pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu

Wczoraj przed godziną 19.00 na ul. Zamkowej kierowca Maserati zmieniając pas ruchu zderzył się z motocyklistą. Po tym jednoślad przewrócił się uderzając w dwie stojące przed przejściem piesze. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 32-letni kierowca motocykla.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19.00  w rejonie skrzyżowania ul. Zamkowej z ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-latek kierujący samochodem marki Maserati zmieniając pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się tam motocykliście. Po tym jednoślad przewrócił się uderzając, krawężnik i słup sygnalizacji świetlnej. A następnie uderzył w dwie  nastolatki oczekujące przed przejściem dla pieszych na zmianę świateł.

Motocyklem kierował 32-latek, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Trafiły tam również piesze, na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne i jeszcze tego samego dnia opuściły placówkę. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Potwierdziło to również przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Obecnie ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego. Stosujmy się do obowiązujących przepisów.

źródłó: KMP Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda