„Bezpieczna dziewiętnastka”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Siemiatycz i Bielska Podlaskiego, przy wsparciu policjantów z podlaskiej grupy SPEED, prowadzili działania „Bezpieczna dziewiętnastka”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na tej drodze krajowej. Mundurowi sprawdzali między innymi trzeźwość kierujących, prędkość, a także sposób przewożenia pasażerów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komend Powiatowych w Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim, przy wsparciu funkcjonariuszy z podlaskiej grupy SPEED sprawdzali, czy kierowcy jeżdżą bezpiecznie po krajowej 19. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Droga ta stanowi jeden z głównych szlaków komunikacyjnych regionu i to na niej najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. 

W trakcie działań mundurowi skontrolowali blisko 40 pojazdów oraz sprawdzili stan trzeźwości ich kierowców. Policjanci ujawnili łącznie 38 wykroczeń, z czego 33 dotyczyło przekroczenia prędkości. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda