Podejrzany Mercedes nie wjechał do Polski

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrebennem podczas odprawy granicznej ujawnili Mercedesa o szacunkowej wartości 150 tys. zł. Pojazd miał zamontowane części pochodzące z przestępstwa.

6 czerwca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, funkcjonariusz NOSG realizujący czynności kontrolne na kierunku wjazdowym do Polski, zauważył w Mercedesie o szacunkowej wartości 150 tys. zł wymianę jednostki napędowej. Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że w pojeździe zamontowany został silnik, który w międzynarodowych bazach poszukiwawczych figuruje jako utracony na terytorium Andory. 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze o paserstwo (art. 291 par. 1 kk.). Kierowcę − obywatela Ukrainy zatrzymano, pojazd zaś zabezpieczono na terenie Placówki SG w Hrebennem. Dalsze czynności w sprawie zrealizują policjanci z Tomaszowa Lubelskiego

W bieżącym roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 8 mln zł.
 

Źródło: Nadburzański Oddział Straży Granicznej, autor: Rafał Król

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda