Ponad 4 miliony dla Gminy Siedlce

Gmina Siedlce otrzymała dofinansowania na kolejne działania na terenie gminy.
 
12 maja w Zbuczynie wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski i skarbnik gminy Siedlce Barbara Rybaczewska podpisali umowy na prawie 4,5 miliona złotych.
Umowy podpisane zostały z członkiniami zarządu samorządu województwa mazowieckiego Janiną Ewą Orzełowską i Elżbietą Lanc.
 
4 miliony to kwota, którą Gmina Siedlce otrzymała na asfaltowanie prawie 7 kilometrów dróg. Inwestycja obejmie asfaltowanie ulic:
Miła w Strzale, Granicza w Strzale, Akacjowa i Brzozowa w Żelkowie-Kolonii/Rakowcu, Praga w Stoku Lackim. Wymienione ulice zostały wskazane w złożonych wniosku jako pierwsza część inwestycji.
 
Gmina Siedlce podpisała również umowę na 350 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na Przebudowę ulicy Widok w miejscowości Żelków-Kolonia oraz przebudowę ulicy Szkolnej w miejscowości Stok-Lacki Folwark.
 
Wśród projektów znalazły się również te, które otrzymały wsparcie z programy Mazowsze dla sołectw. A są to: budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Stok-Lacki Folwark, zakup i montaż urządzeń na plac zabaw oraz siłownię zewnętrzną w miejscowości Wólka Leśna i zakup i montaż tablic informacyjnych w sołectwie Opole Świerczyna.

źródło: UG Siedlce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda