Spowodowała kolizję i próbowała uciec, ale wpadła do rowu. Miała prawie 3 promile

Miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie i wsiadła za kierownicę skody. 36-letnia kobieta spowodowała kolizję z citroenem i uciekła z miejsca zdarzenia. Kilkadziesiąt metrów dalej straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu. Wkrótce odpowie przed sądem.

W poniedziałek po godz. 21 (15.05) niemal w tym samym czasie policjanci otrzymali dwa zgłoszenia. Jedno dotyczyło kobiety, która wpadła autem do rowu na ulicy Lubelskiej w Garwolinie, drugie – kolizji w Sulbinach na ulicy Warszawskiej, gdzie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia na ulicy Lubelskiej ustalili, że kierująca skodą 36-latka wpadła do rowu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kobieta oświadczyła, że kierowała pojazdem, ale przecież nic takiego się nie stało. 36-latka została przewieziona do szpitala. Pobrano jej krew do dalszych badań.
W tym samym czasie drugi patrol wykonywał czynności na miejscu zgłoszenia kolizji. Funkcjonariusze ustalili, że ta sama 36-latka wyprzedzała prawą stroną citroena, który wykonywał manewr skrętu i doprowadziła do zderzenia pojazdów, a następnie odjechała z miejsca. Kilkadziesiąt metrów dalej straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu.
Kobieta będzie odpowiadała za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda